• PODZIĘKOWANIE

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to , kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

W imieniu dzieci z domu dziecka i  organizatorek serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Bajka" w Leżajsku za włączenie się do akcji "Otwórzmy nasze serca".

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, dzięki temu udało nam się zebrać mnóstwo słodyczy oraz materiałów plastycznych dla dzieci z Domu Dziecka w Rakszawie.

We wtorek 20 grudnia rzeczy zostały przekazane przez organizatorki dzieciom, które były bardzo szczęśliwe i wdzięczne za otrzymany prezent.

Dostaliśmy pięknego aniołka zrobionego przez podopiecznych domu dziecka, którego zawiesiliśmy na naszej choince w korytarzu przedszkolnym oraz kartkę świąteczną z życzeniami.

Jeszcze raz dziękujemy!!!

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA NAJPIĘKNIEJSZĄ ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

• W dniach 14.12- 16.12.2022 r. w naszym przedszkolu odbywał się konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem  - zgłoszono 39 prac. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały karteczkę o tematyce bożonarodzeniowej w dowolnej technice plastycznej (rysunek, kolaż, wycinanka, wyklejanka). Zgłoszone karteczki były niezwykle oryginalne, a ich wykonanie bardzo estetyczne.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Kania O.

Federkiewicz W.

Baj A.

II miejsce: Berestka I.

Fryś O.

Łazorko F.

III miejsce: Malec J.

Malec F.

Płatkowska Z.

Baran K.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy do kolejnych konkursów 🙂

• PIECZENIE PIERNICZKÓW W MUZEUM ZIEMI LEŻAJSKIEJ

• 14 grudnia dzieci z grupy "Misiów" wraz z opiekunkami wybrały się do Muzeum Ziemi Leżajskiej w celu wykonania świątecznych pierników na choinkę.

Zajęcia kulinarne, związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły naszych najmłodszych w klimat nadchodzących świąt. Przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wykroić z ciasta wzory pierniczków, a po ich upieczeniu udekorować kolorowym lukrem. Pachnące bożonarodzeniowe wypieki dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

• WARSZTATY 5-6- LATKÓW W MUZEUM ZIEMI LEŻAJSKIEJ

W dniu 09.12.2022 r. dzieci z grupy 5-6- latków "Sówki mądre główki" udały się do Muzeum w Leżajsku, gdzie uczestniczyły w bożonarodzeniowych warsztatach.

Zapoznały się z historią i symboliką bożonarodzeniowej stajenki, symboliką poszczególnych postaci ukazanych w szopce. Zwieńczeniem zajęć było pomalowanie gipsowej szopki, którą każdy zabrał do domu.

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

•   Wreszcie nadszedł ten dzień! ŚWIĘTY MIKOŁAJ odwiedził dzieci z naszego przedszkola. Zanim szanowny gość przybył do naszej BAJKI, przedszkolaki miały możliwość obejrzenia spektaklu pt. "Opowieść wigilijna", w wykonaniu aktorów teatru objazdowego EDEN. Inscenizacja wszystkim bardzo się podobała i z pewnością wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Przedszkolaki pełne wrażeń po przedstawieniu z niecierpliwością oczekiwały na przybycie św.Mikołaja. Dzwoneczek na korytarzu z daleka informował, że św.Mikołaj wraz z Aniołkiem zbliżają się do sal poszczególnych grup. Pierwszą, do której zawitał św. Mikołaj była grupa KRASNOLUDKÓW, a później kolejno: Biedronki, Misie, Sówki mądre główki i Pracowite Pszczółki. Wszystkie grupy z radością witały św. Mikołaja. W każdej sali było wiele radości i zabawy - dzieci prezentowały wiersze i piosenki, a św. Mikołaj wręczał przedszkolakom piękne prezenty.

Wszystkie dzieci obiecały św.Mikołajowi, że będą grzeczne i miłe dla siebie, rodziców i wychowawców, natomiast św. Mikołaj zadeklarował, iż odwiedzi BAJKĘ w przyszłym roku, a do tego czasu codziennie będzie sprawdzać, czy dzieci dotrzymują złożonej obietnicy.

Dziękujemy Ci kochany św. Mikołaju i zapraszamy do nas za rok! 🙂

Zdjęcia z grupy 3- latków "Krasnoludki"​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Zdjęcia z grupy 4- latków "Biedronki"

Zdjęcia z grupy 4-5- latków "Misie"

Zdjęcia z grupy 5-6- latków "Sówki mądre główki"

Zdjęcia z grupy 6- latków "Pracowite Pszczółki"

• PPZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

• Czas grudniowy jest okresem wielkich przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, na które z niecierpliwością czekamy. W naszym przedszkolu bardzo intensywnie przygotowujemy się do świąt.

W salach  zawisły kalendarze adwentowe, które pomagają nam odliczać dni do świąt, nie zapomnieliśmy o wystroju sal przedszkolnych, przyozdabiając je pięknie ubranymi choinkami, papierowymi łańcuchami i girlandami. Dzieci chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.

Już od wielu lat tradycją w naszym przedszkolu jest pieczenie ciasteczek i pierniczków świątecznych. Wspólne wałkowanie ciasta, a następnie wykrawanie różnych kształtów daje wiele frajdy, bo przecież dzieci uwielbiają zabawę mąką, ugniatanie oraz wycinanie przeróżnych kształtów. Zabawa jest naprawdę świetna, a zachwycone dzieci nie mogą doczekać się ozdabiania.

Wspólne wypieki zawsze dostarczają dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawia ich degustacja.

Jak się okazuje, pieczenie ciasteczek czy pierniczków świątecznych to dla dzieci nie taka trudna sprawa! 😉

Dziękujemy naszym paniom z kuchni za pomoc w upieczeniu tychże pyszności! 🙂

Pieczenie pierniczków w grupie 3- latków "Krasnoludki"

Pieczenie pierniczków w grupie 4- latków "Biedronki"

Pieczenie ciasteczek w grupie 6- latków "Pracowite Pszczółki"

• MZKS POGOŃ LEŻAJSK

• W minioną środę odwiedzili nas trenerzy z Klubu Sportowego Pogoń Leżajsk. Wraz z maskotką klubu obdarowali nas paczkami, za które serdecznie dziękujemy  🙂

Zachęcamy wszystkich przedszkolaków do zapisów do klubu. Na najmłodszych czeka wspaniała zabawa połączona z nauką technik piłkarskich.