• POMOC DLA SCHRONISKA

• UWAGA

OGŁASZAMY KOLEJNĄ WIELKĄ AKCJĘ

„Pełna miska dla psów i kotów ze schroniska”

Drodzy Rodzice i Dzieci !

Ponownie zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zbiórce karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych psów i kotów, aby mogły godnie przetrwać okres zimowy. Zbiórka ta trafi do „Schroniska dla bezdomnych psów i kotów”, które znajduje się w Lipinach Górnych.

Mile widziane: karma w puszkach lub saszetkach ( Dolina Noteci ), karma sucha, makarony, ryż i inne artykuły spożywcze – używane ręczniki, koce, kołderki, poduszki, prześcieradła, podkłady, legowiska oraz środki czystości.

Prosimy o składanie darów w przedszkolu

od 02.10 – 30.11.2023 r.

Liczymy na Waszą pomoc, zaangażowanie i „dary z serca”  za co będziemy bardzo wdzięczni.

Organizatorzy: Małgorzata Paul, Krystyna Błaszczyna

Nie bądźmy obojętni – Pomóżmy zwierzakom!

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z okazji święta naszych kochanych dzieci, życzymy im dużo uśmiechu, samych kolorowych dni, szczęścia i spełnienia marzeń 😍

To święto jak co roku jest w przedszkolu celebrowane - towarzyszą mu gry i zabawy, a niejednokrotnie też drobne upominki dla najmłodszych. Wszystko po to, by przedszkolaki poczuły się wyjątkowo docenione.

"Kochane przedszkolaki,

bardzo fajne z was dzieciaki,

więc, my panie, Wam życzymy,

byście świetnie się bawiły.

Niech przedszkole będzie przygodą,

cieszcie się piękną pogodą."

Zdjęcia z grupy 3- latków "Krasnoludki"

Zdjęcia z grupy 4- latków "Biedronki"

Zdjęcia z grupy 4-5- latków "Misie"

Zdjęcia z grupy 5-6- latków "Sówki mądre główki"

Zdjęcia z grupy 5-6- latków "Pracowite Pszczółki"

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• 15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy "DZIEŃ KROPKI".

Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem: "The Dot", czyli "Kropka". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braille`a. Szybko zdobyła też popularność wśród najmłodszych czytelników, inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Pomysł obchodzenia święta ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.

Przedszkolaki z BAJKI aktywnie świętowały Dzień Kropki - jak widać na dołączonych zdjęciach 😊

Zdjęcia z grupy 3- latków "Krasnoludki"

Zdjęcia z grupy 4- latków "Biedronki"

Zdjęcia z grupy 4-5- latków "Misie"

Zdjęcia z grupy 5-6- latków "Pracowite Pszczółki"

Zdjęcia z grupy 5-6- latków "Sówki mądre główki"

• NARODOWE CZYTANIE

• Dzieci z naszego przedszkola chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje. Tym razem wzięły udział w narodowym czytaniu powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Wcześniej obejrzały prezentację multimedialną na temat czytania literatury przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, jego żonę oraz aktorów w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Dzieci z grupy "Misie" wysłuchały fragmentu czytanego przez panią Justynkę, a dotyczył on opisu przyrody i zachowania się ludzi podczas burzy. Przedszkolaki z uwagą słuchały interpretacji nauczycielki wyobrażając sobie świat przyrody w czasie tego zjawiska atmosferycznego.

Zachęcajmy nasze dzieci do obcowania z książką, czytajmy literaturę dziecięcą, bądźmy dobrym przykładem dla naszych pociech. Nic tak nie rozbudza wyobraźni, nie kształtuje wrażliwości i charakteru jak dobra literatura.