• Przedszkole Miejskie Nr 3 „Bajka” w Leżajsku powstało w  1982 roku. To przedszkole z pięknymi tradycjami, które wychowało już kilka pokoleń dzieci.

Obecnie w przedszkolu bawi się i uczy 125 przedszkolaków w 5 oddziałach w wieku od 3 do 6 lat. Od 1 lipca 2018 roku Żłobek funkcjonuje w naszym przedszkolu, jako odrębna jednostka budżetowa.

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący w miesiącach letnich (lipiec, sierpień).

Atuty naszego przedszkola to: dobra lokalizacja z dala od ruchliwych ulic, duży ogród wyposażony w sprzęt rekreacyjny, życzliwa atmosfera sprzyjająca zabawie i nauce, wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna.

Poprzednie lata obfitowały w różnorodne przedsięwzięcia począwszy od zmian wizerunkowych przedszkola:

- generalnego remontu

- modernizacji ogrodu przedszkolnego.

Placówka przeszła spora metamorfozę. Efekty remontu to m. in.: kolorowe jasne sale, piękne łazienki, przestronna klatka schodowa, salka do zajęć logopedycznych oraz pracownia multimedialna. Wykonany został nowy plac zabaw z bezpieczną, poliuretanową nawierzchnią. Nowa dekoracja ożywiła i dodała wnętrzu bajkowego klimatu. Przebywanie w estetycznym, kolorowym przedszkolu ma ogromne znaczenie dla właściwego rozwoju dziecka, bowiem przedszkole, to miejsce szczególne. To właśnie do tego miejsca spod troskliwych objęć rodzica wyrusza w wielką podróż zwaną edukacja, mały człowiek. To w wychowaniu przedszkolnym upatruje się źródeł rozwoju, sukcesu i szczęścia.

Przedszkole Miejskie Nr 3 „Bajka” w Leżajsku zapewnia wszechstronny, bezpieczny, rozwój wszystkim wychowankom. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie i podmiotowo. Dzieci powierzane naszej opiece czują się w przedszkolu jak w domu – bezpieczne, spokojne i kochane, ponieważ wychowywać – to znaczy – kochać. Jak powiedział Janusz Korczak:

„Zmieniają się czasy, zmieniają się ludzie, nigdy natomiast nie zmieni się ich zapotrzebowanie na miłość”.

PRIORYTETY PRZEDSZKOLA

• Bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu i poza nim,
      • Dbałość o harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka,
      • Dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna i specjalistyczna,
      • Partnerska, pełna wzajemnego zaufania i akceptacji współpraca z rodzicami,
      • Współpraca ze środowiskiem lokalnym,
      • Promocja placówki.

Niezbędnym warunkiem prowadzenia pracy wychowawczo – dydaktyczno– opiekuńczej jest dobra współpraca z rodzicami. Wobec rodziców przedszkole pełni rolę wspomagającą i integrującą działania wychowawcze, dostarcza wiedzy pedagogicznej i uwrażliwia na potrzeby i możliwości dziecka.

Rodzice są dla nas nie tylko członkami społeczności przedszkolnej, ale partnerami. Poprzez ich zaangażowanie, życzliwość i zrozumienie wspierają nas w miarę swoich oczekiwań i możliwości.

Nie bez znaczenia jest to, jak odbierana jest działalność przedszkola na terenie środowiska lokalnego. Współpracujemy z jednostkami i instytucjami wspomagającymi rozwój dzieci, jesteśmy otwarci na nowe kontakty, które będą szczególnie pomocne w realizacji jednego

z głównych priorytetów – jakim jest dbałość o właściwy i wszechstronny rozwój dzieci.

Nasze przedszkole to dom zabawy i edukacji – otwarte na potrzeby dzieci, rodziców oraz środowisko lokalne.