• Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

• Dnia 26 maja dzieci z grupy 6- latków "Pracowite Pszczółki" odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Leżajsku. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, poszanowania książek oraz kolorowały i rozwiązywały łamigłówki związane z przypadającym w tym dniu Dniem Mamy.

Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas 😊

• ŚWIĘTO MAMUSI

• MAMA - to wielkie słowo... synonim miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia.

Mama - to pierwsze słowo każdego dziecka.

Dlatego jak co roku w naszym przedszkolu panie nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do ukochanej MAMY. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowują upominki, laurki, uczą się piosenek i wierszy. 26 maja to dzień, w którym każdy może wyrazić podziękowanie, wdzięczność za matczyną miłość, troskę i opiekę.

Pamiętajmy o naszych kochanych MAMUSIACH 😍

"Namaluję na laurce czerwone serduszko,

ptaka co ma złote piórka i kwiaty w dzbanuszku.

Żyj mamusiu moja miła sto lat albo dłużej,

bądź wesoła i szczęśliwa zdrowie niech Ci służy".

• WARSZTATY "LAURKA DLA MAMY LUB TATY - DREWNIANE SERCE"

• W dniu 18 maja dzieci z grupy 5-6- latków "Sówki mądre główki" i 6- latków "Pracowite Pszczółki" wzięły udział w warsztatach pt. "LAURKA DLA MAMY LUB TATY - drewniane serce" w Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Dzieci ozdabiały drewniane serce według własnego pomysłu. Do dyspozycji miały m.in. farby, brokat, kolorowe papiery i różnorodne elementy do naklejania.

Przedszkolaki po skończonej pracy były z siebie bardzo dumne, a zajęcia dostarczyły im dużo śmiechu i dobrej zabawy 😊

• WYCIECZKA 4- LATKÓW DO MEDYNI GŁOGOWSKIEJ

• W dniu 16 maja grupa 4-latków "Biedronki" pojechała na wycieczkę do Zagrody Garncarskiej w Medyni GłogowskiejUśmiechnięte przedszkolaki z dziarskimi minami wsiadły do autobusu i po pół godzinnej jeździe zjawiły się w Zagrodzie.

W warsztacie ceramicznym miały możliwość poznać właściwości gliny. Pod "fachowym okiem" garncarzy, na kole garncarskim lepiły i nadawały kształt swoim wytworom (kubki, miski, wazony).  Powstałe "dzieła" zachwycały nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

W Zagrodzie na małych artystów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Dzieci miały możliwość pomalować kolorowymi farbkami małe ptaszki "gwizdki", które później każdy przedszkolak mógł zabrać do domu.

Pani przewodnik oprowadziła dzieci po Zagrodzie, gdzie zobaczyły wyposażenie chat, izb oraz dawne sprzęty gospodarcze. W galerii ceramiki lokalnej obejrzały film edukacyjny przedstawiający piece garncarskie i pracę ludzi przy wyrabianiu naczyń z gliny.

Po tak wspaniałej wycieczce, każdy przedszkolak już wie jak wygląda praca garncarza.

• WARSZTATY "SERCE NA DŁONI" DLA KOCHANEJ MAMY

• 16 maja grupa Misiów odwiedziła nasze lokalne Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych "Serce na dłoni" dla kochanej mamy.

Na zajęciech warsztatowych dzieci przygotowały z masy solnej prezent, niespodziakę dla swoich mam. Włanoręcznie przygotowały masę, uformowały serce, a następnie ozdobiły brokatem, cekinami i koralikami.

Zabawa była doskonała - jak widać na dołączonych zdjęciach 🙂

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ANTYNIKOTYNOWEGO

• Z przyjemnością ogłaszamy, że Konkurs Plastyczny Antynikotynowy pt.: "Czyste Powietrze wokół nas " został rozstrzygnięty. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5 i 6 - letnich z naszego przedszkola.

Bardzo nas cieszy, że aż tyle prac zostało przygotowanych wspólnie - całymi rodzinami. Każda praca została nagrodzona. A oto szczegółowe wyniki:

I MIEJSCE      Skotnicki Miłosz

II MIEJSCE    Król Anna

III MIEJSCE   Baj Ala

Wyróżnienia:

Dmitrowska Lena

Federkiewicz Wiktoria

Fryś Oliwier

Łazorko Franek

Mazurek Kaja

Pietruszka Oliwia

Pietrzyk Wanda

Piziak Mateusz

Wojtyna Kinga

Zygmunt Mateusz

DZIĘKUJEMY DZIECIOM I ICH RODZICOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE

Prace można podziwiać na głównym korytarzu przedszkola

• OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

• W dniu 28 kwietnia przedszkolaki z grupy 6- latków "Pracowite Pszczółki" wzieły udział w organizowanej przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Leżajsku  Olimpiadzie Sportowej dla Przedszkolaków ,,Ćwiczę z Kopernikiem”, promującej aktywny tryb  życia  wśród dzieci z leżajskich przedszkoli.

W sportowej  rywalizacji z zaangażowaniem  wzięły udział dzieci z 4 przedszkoli miejskich . Każda z  grup  wywalczyła statuetkę i dyplom dla swojego przedszkola, a każdy mały zawodnik wrócił z medalem i plakietką.