• WIZYTA PSZCZELARZA W PRZEDSZKOLU

• 13.01.2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie pt." Pszczoły - nasi mali przyjaciele".

Zajęcia prowadził pszczelarz z Pasieki IMAGO, który zaprezentował dzieciom bezpieczny ul wraz z pszczołami i opowiedział wiele ciekawostek na temat tych niesamowitych owadów. Dlaczego pszczelarz nosi kombinezon? Jak należy się zachowywać w obecności pszczół? - nasze dzieci już to wiedzą!

Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć i dotknąć narzędzi niezbędnych do pracy w pasiece, a także zajrzeć do pustego ula, aby zobaczyć jak wygląda dom pszczółek od środka.

Na warsztatach dzieci wykonały własnoręcznie świece z węzy pszczelej, które mogły zabrać do domu na pamiątkę tego niecodziennego wydarzenia.

Przedszkolaki z pewnością na długo zapamiętają warsztaty pszczelarskie i już zawsze będą dbały o naszych małych przyjaciół.

Grupa I (młodsza)

Grupa II (starsza)

• ZIMOWY POKAZ PRZEDSZKOLAKÓW Z CYKLU "PRZEDSZKOLE PRZEZ OKRĄGŁY ROCZEK"

• 12.01.2023 r. dzieci z naszej BAJKI zaprezentowały się w części artystycznej "Lśni dookoła choinkowy blask...", z cyklu "Przedszkole przez okrągły roczek".

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały tańce, wiersze i piosenki o tematyce zimowej. Z ochotą i radością prezentowały swoje umiejętności artystyczne przed społecznością przedszkolną. Wspólnie z wychowawcami i Panią Dyrektor dzieci zaśpiewały również kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

Występy tego typu przyczyniają się do przełamania przez dzieci nieśmiałości, uczą współpracy w grupie oraz są doskonałą okazją do prezentacji talentów recytatorskich, wokalnych i tanecznych. Wszystkie dzieci na zakończenie imprezy otrzymały pamiątkowy dyplom dla grupy oraz słodkie upominki.

Kolejne występy z cyklu "Przedszkole przez okrągły roczek" już na wiosnę.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej  🙂