• REGULAMIN KORZYSTANIA Z PLACU ZABAW PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 3 "BAJKA" W LEŻAJSKU

• 1. Plac zabaw jest terenem służącym zabawie i wypoczynkowi dzieci uczestniczących do przedszkola.

2. Plac zabaw dla dzieci uczestniczących do przedszkola czynny jest w godzinach pracy placówki.

3. Dzieci mogą przebywać na terenie placu zabaw tylko pod opieką nauczycieli wspomaganych przez pracowników  placówki, rodziców lub wskazanych przez rodziców opiekunów ponoszących pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo powierzonych ich opiece dzieci.

4. Przedszkole nie odpowiada za bezpieczeństwo dzieci  odebranych przez rodziców, opiekunów a przebywających na placu zabaw.

5. Z urządzeń zabawowych należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem, a ponadto z uwagi na bezpieczeństwo bawiących się, należy przestrzegać następujących reguł :

• w pobliżu urządzeń zabawowych zabronione są gry zespołowe i jazda na rowerze,
          • zabronione jest wchodzenie na górne elementy konstrukcji urządzeń zabawowych, szczególnie dotyczy to  huśtawek, przelotni, drabinek, bramek i dachów domków,
          • zabronione jest korzystanie z huśtawek, ważek i karuzel przez więcej niż jedno dziecko na jednym miejscu.

6. Przed każdym wyjściem na plac zabaw nauczyciel zobowiązany jest przeprowadzić z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznego korzystania z dostępnych urządzeń.

7. Na placu zabaw obowiązuje zakaz:

• zaśmiecania terenu,
          • niszczenia i uszkadzania roślinności,
          • dewastowanie urządzeń zabawowo - rekreacyjnych oraz ogrodzeń,
          • zakłócania spokoju i porządku publicznego,
          • palenia ognisk oraz używania materiałów pirotechnicznych i szkodliwych substancji chemicznych,
          • wprowadzania zwierząt,
          • spożywania napojów alkoholowych lub innych środków odurzających,
          • przebywanie osób nietrzeźwych oraz palenie tytoniu.

8. Wszelkie zauważone uszkodzenia urządzeń zabawowych lub niszczenia zieleni prosimy zgłaszać do Dyrekcji Przedszkola Miejskiego Nr 3  "Bajka".

9. Systematyczny przegląd stanu technicznego urządzeń znajdujących się na placu zabaw zleca się woźnemu zatrudnionemu w placówce.

10. Utrzymanie w czystości placu należy do obowiązków woźnego i woźnych w przedszkolu.

11. Korzystanie z placu zabaw i urządzeń stanowiących jego wyposażenie przez osoby postronne jest zabronione. Wprowadza się również surowy zakaz przebywania na terenie przedszkola poza godzinami otwarcia placówki, jak również w soboty i niedziele.

12. Dyrektor przedszkola nie ponosi odpowiedzialności za wypadki osób, które nie przestrzegają regulaminu.

13. Regulamin obowiązuje wszystkich pracowników przedszkola, rodziców/prawnych opiekunów dzieci i inne osoby upoważnione przez rodziców do opieki nad dziećmi, a przebywającymi na terenie placu zabaw.

14. Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem potwierdza własnoręcznym podpisem każdy pracownik Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Bajka" w Leżajsku.

15. Treść regulaminu podaje się do wiadomości publicznej poprzez zamieszczenie na tablicy informacyjnej na terenie placówki i na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Bajka" w Leżajsku.